design your own website
Mobirise

Göcek Adası

Göcek Adası, körfezi bir siper gibi koruyarak ağır hava koşullarının içeri girmesini engelliyor. Göcek Adası' nın doğusunda 36°43'34.6"N 28°57'01.8"E koordinatlarında Göcek Körfezi'ne giriş feneri bulunmaktadır. Feneri iskelenizde bırakarak Göcek Körfezi' ne doğru ilerleyebilirsiniz. Göcek Adasının doğusunda yanaşabileceğiniz bir iskele ve restaurant bulunmaktadır. Mobirise

Yassıca Adaları

Yassıca Adaları irili ufaklı adacıklardan oluşan takım adalarıdır. Adanın kumlu ve sığ olan kısmında yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar keyifli zaman geçirebilir. Adada restaurant bulunmamakta fakat aperatif olarak atıştıtrabileceğiniz Gözleme yapan tekneler bulunmakta. Gece demirlemek için korunaklı olan Yassıca Adalarında şamadıralar bulunmakta.

Mobirise

Bedri Rahmi

Eski adıyla Taşkaya Koyu olarak bilinen bu koyun hikayesiyle başlayalım. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1974 de Göcek’e yaptığı bir yolculuk sırasında koyun yamacındaki bir kayaya çizdiği balık resmi, o günden sonra koyun adının Bedri Rahmi olarak anılmasına neden olmuş.

Mobirise

Hamam Koyu

Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Manastır Koyu, körfezdeki pek çok koy gibi tektonik kıyı oluşumuna sahip. 

Mobirise

Göbün Koyu

Göbün Koyu tarihi ve doğa dokusuyla ziyaret edilmesi gereken koylardan birisi. Bizans döneminden kalan tarihi kalıntılara, Kral mezarlarına rastlayacağınız ada açık hava müzesi niteliğinde. Koy geceleme için uygun ve korunaklı. Göbün Koyu' nda bulunan restaurant' ın iskelesine tonoz sistemi sayesinde demir atmadan yanaşabilirsiniz.
Mobirise

Tersane Adası

Eski adı Telandria olan Tersane Adası' nın Kuzey Batı tarafından giriş yapılan Kış Limanı adından da anlaşılacağı gibi Kış aylarında bile korunaklı bir liman olmakta. Fethiye Körfezindeki en büyük ada olan Tersane Adası Bizans Dönemi 'nden sonra Osmanlı Döneminde de kullanılan tarihi Tersane'nin kalıntılarına sahiplik ediyor. Tersane Adası' nın doğusunda demirlemeye müsait Yaz Limanı Koyu bulunmakta

Address

D-Marin Gocek Marina
Fethiye/Mugla/Turkey

Contacts

Email: info@gocekmarina.com
Phone: +90 553 241 4628