create your own website
Mobirise

ÖLÜDENİZ PLAJI Göcek' te gezilecek yerler arasında muhteşem plajı ve masmavi suları ile Ölüdeniz bulunmakta.  İster dalış gibi su sporları yapabileceğiniz, isterseniz de güneşlenip yalnızca denizinde serinleyeceğiniz bu plajda, deniz seviyesinin bir anda derinleştiğini hatırlatmakta fayda var. Hem yamaç paraşütü yapan adrenalin tutkunlarının iniş pisti, hem de deniz-kum-güneş üçlüsünden vazgeçmeyenlerin serinleme yeri.

Mobirise

DALYAN / KAUNOS Dalyan son yıllarda, caretta caretta deniz kaplumbağaları ,Kaunos antik şehri, Kaya mezarları ve çamur banyolarıyla turizmin gözdesi haline gelen cennet bir beldedir. Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti burada... Kayalara oyulan kral mezarlarının en görkemlileri de Dalyan'da... . Padişahlara bile hizmet etmiş Sultaniye Kaplıcaları da Dalyan'ın hemen dibinde... 

Mobirise

KAYAKÖY Kayaköyü, onbirinci yüzyılda, Rumlar tarafından Likya uygarlığına ait "Karmylassos" kenti üzerine kurulmuş ve bu kentin ismi "Levissi" olmuş. Yaklaşık 25.000 kişinin yaşadığı köy, yirminci yüzyılın başına kadar varlığını sürdürmüş. Levissi'li Rumlar ticaret ve el sanatları ile geçimlerini sağlıyorlarmış. 

Mobirise

KELEBEKLER KOYU Sahip olduğu endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması önerilmiş 100 dağdan biri olan Babadağ'ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi 1995'in 8 Şubat'ında 1. derecede doğal SİT ilan edilen ve her türlü yapılaşmaya kapatılan kayalık ve çamlık vadide biraz zahmetlice tırmanıştan sonra milyarlarca, kelebeğin kayaları, ağaçların gövdelerini ve yapraklarını, kısacası her yeri bir şal gibi örttüğünü görmek çok şaşırtıcı bir etki yaratıyor.

Mobirise

SAKLIKENT/TLOS Saklıkent Türkiye’nin en uzun ve en derin kanyonudur ve 18 km uzunluğundadır. Tüm kanyonu yürüyerek geçmek olanaksızdır. Sadece deneyimli birkaç kişi yamaçlardan aşağı inerek kanyonun sonuna erişebilmiştir. Kanyon o kadar dar ve derindir ki güneş ışınları sulara kadar ulaşmaz. Saklıkent içinde toplam 16 mağara keşfedilmiştir ve bunlardan bazılarında 3000 yıl kadar önce tarih öncesi insanların yaşadığı söylenmektedir.

Mobirise

LETOON/XANTHOS Likya Federasyonunun yönetim merkezidir. Kuruluşu M.Ö.1200 yılına kadar dayanmaktadır. Bağımsızlık ve özgürlük uğruna toplu intiharlara sahne olmuş bu önemli kentten günümüze, Likya dönemi Akropol, Roma Dönemi tiyatro, Hıristiyanlık dönemi kilise, Helenistik dönem şehir kapısı kalıntıları görülebilir. 1838 yılında, kentten taşınan "Nereidler Anıtı" ve diğer önemli Likya dönemi buluntuları, Londra'da British Museum'da sergilenmektedir. 

Address

D-Marin Gocek Marina
Fethiye/Mugla/Turkey

Contacts

Email: info@gocekmarina.com
Phone: +90 553 241 4628